jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

W dniu 23.11.2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Przysietnicy.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

W tym dniu przedszkolaki przyniosły ze sobą swoje pluszowe przytulanki, o których bardzo chętnie opowiadały podczas spotkania w bibliotece. Po przedstawieniu swoich ulubieńców, dzieci wysłuchały bajki o „Misiu urwisie”, a także zapoznały się z innymi książeczkami o misiach, które można wypożyczyć w bibliotece. Następnie przyszedł czas na pracę plastyczną oraz wspólną zabawę z wykorzystaniem chusty animacyjnej przy piosence „Jadą, jadą misie”. Maluchy nauczyły się również wiersza o niedźwiadku, a także wcieliły się w detektywów i poszukiwały ukrytych w sali maskotek.  

Na zakończenie urodzinowego przyjęcia wykonano pamiątkowe zdjęcia. Z okazji obchodzonego święta dzieci otrzymały od Misia słodką niespodziankę. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Wielkie „misiowe” przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 

Małgorzata Śmierciak

Małgorzata Tokarczyk