jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneDzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

 

„To dla babci teraz śpiewam tę piosenkę,

        to mej babci ten kwiatuszek zaraz wręczę.

        To dla dziadka uśmiech jak słoneczko mam,

        to dziadkowi swoje serce zaraz dam”

 

 

Organizacja przez oddziały przedszkolne uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka na trwałe wpisała się w tradycję naszej szkoły. W tym roku to wspaniałe spotkanie miało miejsce 26 stycznia i zostało przygotowane przez wychowawczynie grup 0-1 i 0-2 – panią Małgorzatę Tokarczyk i Małgorzatę Śmierciak. Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością dyrektor szkoły pan Aleksander Łukasik wraz z panią wicedyrektor Anną Golonka.

Na początku powitano zgromadzonych gości i przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. To oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, są bardzo cierpliwi, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.

W podziękowaniu za ich wielkie serce, miłość i dobroć, dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały program artystyczny, który rozpoczął się tanecznym krokiem. Następnie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości i za trud włożony w ich wychowanie. Mali artyści z dużym przejęciem odtwarzali swoje role, a dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali umiejętności swoich milusińskich. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Program artystyczny zakończył rytmiczny taniec oraz głośne „Sto lat!”.

         Na zakończenie akademii głos zabrał pan Dyrektor, który podkreślił rolę Babci i Dziadka w życiu dziecka oraz złożył serdeczne życzenia z okazji ich święta. Następnie dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane upominki, a rodzice zaprosili gości na słodki poczęstunek.

 

Z pewnością 26 stycznia zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas, ponieważ był to niezwykły dzień, pełen uśmiechu, radości i wzruszeń.

 

Małgorzata Śmierciak

Małgorzata Tokarczyk