jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachKonkursy świąteczne – finał gminny

Konkursy świąteczne – finał gminny

Konkursy świąteczne – finał gminny

 

Dnia 6 stycznia 2020r., na zakończenie Orszaku Trzech Króli w Starym Sączu odbyło się rozstrzygnięcie konkursów przeprowadzanych w szkołach w związku z przystąpieniem przez naszą gminę do ogólnopolskiego projektu „Orszak Trzech Króli”. Z radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami gminnego szczebla konkursów realizowanych we współpracy z Gminą Stary Sącz i Fundacją „Orszak Trzech Króli”.

W Konkursie Poetyckim na napisanie kolejnej zwrotki kolędy „Dzisiaj w Betlejem” I miejsce zdobyła Dominika Jarząb z klasy VI b. W ocenie Sióstr Klarysek ze starosądeckiego Klasztoru, które zasiadały w Jury, tekst napisany przez Dominikę:

„CHWALMY DZIECIĄTKO, CHWALMY DZIECIĄTKO,

W KAŻDYM POLSKIM DOMU,

BY NIE ZABRAKŁO, BY NIE ZABRAKŁO

MIŁOŚCI NIKOMU.”

zasługiwał na najwyższe uznanie spośród wszystkich prac nadesłanych na Konkurs!

         Natomiast w Konkursie Plastycznym Nadia Bossy z klasy III zdobyła II miejsce wykonując techniką collage na czarnym tle ilustrację do słów kolędy „Anieli grają, króle witają”.

 

Nagrody w konkursie, które ufundowała Fundacja Rozwoju Sądecczyzny, posłanka Urszula Nowogórska oraz siostry Klaryski wręczał burmistrz Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki oraz prezes FRS Anna Majda. Nasze laureatki otrzymały nagrody rzeczowe w postaci bonów na zakupy w sklepie papierniczym „Biurowiec” w Starym Sączu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich i artystycznych!

 

Koordynator szkolny konkursów

Renata Jachimczak