jesteś na: Strona glownaProgramy, akcje, projektySposób na nudę

Sposób na nudę

Sposób na nudę

        

         Od jakiegoś czasu nie mamy możliwości skorzystania z książkowych zasobów bibliotek szkolnych i publicznych. W tej nowej dla nas wszystkich rzeczywistości, gdy pozostajemy w domach i dysponujemy większą ilością wolnego czasu zachęcam uczniów i rodziców do poświęcenia części tego czasu na kontakt z literaturą i żywym słowem. Poniżej znajdują się informacje jak można dotrzeć do tysięcy tytułów książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

wolnelektury.pl

To całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

 

lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

polska-poezja.pl/
Polska poezja czytana przez najlepszych polskich aktorów.

 

Empik Premium bezpłatnie na 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

Na stronie  https://www.empik.com/czas-w-domupodaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.

Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon

Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.

Aktywuj usługę Empik Premium.

Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

 

 (Materiał przygotowany na podstawie informacji na portalu "Bibliotekawszkole.pl")

 

Renata Jachimczak

bibliotekarz