jesteś na: Strona glownaProgramy, akcje, projektySposób na nudę - cz. 4 Eksperymenty w domu

Sposób na nudę - cz. 4 Eksperymenty w domu

Sposób na nudę - cz. 4

Eksperymenty w domu

 

         Wszyscy jesteśmy już znużeni i znudzeni tym przymusowym przebywaniem w domu i wielu z Was chciałoby już gdzieś się wybrać, z kimś się spotkać lub coś ciekawego zobaczyć. Niestety – jak na razie jest to niemożliwe. Zatem zapraszam Was do odwiedzenia strony internetowej największego centrum naukowego w Polsce jakim jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, które będzie w tym roku obchodziło dziesięciolecie swojej działalności.

         Misją tej instytucji jest inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Dostosowując się do panujących teraz warunków, gdy nie można odwiedzić Muzeum na żywo, Centrum proponuje nie tylko wirtualny spacer po swoich ekspozycjach, ale również zachęca dzieci i dorosłych do eksperymentowania w domu.

Na stronie http://www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu/ znajdują się zakładki, w których znajdziecie mnóstwo pomysłów i inspiracji na pokonanie domowej nudy!

Zaglądając tam przekonacie się, ile prostych eksperymentów możecie zrobić w domowych warunkach, jak chociażby odrzutowy poduszkowiec, piasek kinetyczny czy gdaczący kubek. Znajdziecie ciekawe propozycje dla majsterkowiczów i dowiecie się, jakie gwiazdy obserwujemy na wiosennym niebie.

         Warto wiedzieć więcej!

 

(Źródło fotografii na banerze: http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/projekty-europejskie/szkola-blizej-nauki/dla-uczniow/1-wizyta)

 

Renata Jachimczak