jesteś na: Strona glownaProgramy, akcje, projektySposób na nudę cz. 5 – Idziemy do teatru

Sposób na nudę cz. 5 – Idziemy do teatru

Sposób na nudę cz. 5 – Idziemy do teatru

 

         Wcześniej zaprosiłam Was do wirtualnego odwiedzenia Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, teraz zachęcam do wizyty w teatrze. Teatr Wielki w Warszawie to ogromny gmach wzniesiony prawie 200 lat temu, znajdujący się przy Placu Teatralnym. Jest siedzibą trzech scen: Opery Narodowej, Teatru Narodowego oraz Polskiego Baletu Narodowego. Jest największym teatrem operowym na świecie.

         Podobnie jak wiele instytucji kulturalnych w czasie zamknięcia obiektu dla widzów proponuje szeroki dostęp do swojej oferty w sposób wirtualny. Możemy zatem pozostając w domu odwiedzić warszawską scenę, uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych a nawet zajrzeć za kulisy.

         Materiały edukacyjne dotyczące właściwego zachowania w teatrze, spektakle w formie wideo czy wirtualny spacer – to tylko część bogatej oferty Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Może być ona wsparciem w kształceniu na odległość. Zapraszam do korzystania.

 

Bon ton w teatrze

Seria krótkich filmów animowanych dla najmłodszych, w której rodzeństwo – Moni i Uszko – uczą zasad prawidłowego zachowania w teatrze. W co się ubrać? Jak trafić na swoje miejsce bez nawigacji? Co robić, gdy na widowni zacznie nam burczeć w brzuchu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć pod adresem: http://vod.teatrwielki.pl/edukacja/.

 

Spektakle

Za pośrednictwem platformy http://vod.teatrwielki.pl/ można skorzystać z repertuaru Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. W zamieszczonych tam nagraniach spektakli znajdują się propozycje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

 

Wirtualny spacer po teatrze

Podczas wirtualnego spaceru, za pomocą filmów i materiałów interaktywnych, możemy zapoznać się z dziejami Teatru Wielkiego w Warszawie. Dowiadujemy się jaki jest wygląd i znaczenie pomieszczeń znajdujących się w Teatrze i jak funkcjonują w nim liczne pracownie.

 

Galerie Opera w 3D

W trójwymiarowej przestrzeni zaprezentowane są wystawy tematyczne przygotowane w ramach projektu Galeria Opera. Opowiadają one o twórczości wybitnych polskich artystów m.in. Stanisława Moniuszki, Rajmunda Ziemskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego.


Cala oferta on-line Teatru Wielkiego-Opery Narodowej znajduje się pod adresem: http://vod.teatrwielki.pl/

 

Zachęcamy do korzystania! #naukazdalna

 

Materiał opracowany na podstawie rekomendacji MEN:

https://www.gov.pl/web/edukacja/materialy-edukacyjne-teatru-wielkiego--opery-narodowej

 

źródło ilustracji:

https://kultura.onet.pl/wiadomosci/teatr-wielki-opera-narodowa-pokaze-spektakl-aida-w-omanie/66ng6n1

https://teatrwielki.pl/repertuar/sezon-201718/

 

Renata Jachimczak