jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne 2020/2021Mikołajki w klasie drugiej

Mikołajki w klasie drugiej

 

Mikołajki w klasie drugiej

 

W  naszej szkole tradycja mikołajkowa jest bardzo bogata. Gdy nadchodzi czas mikołajek uczniowie z niecierpliwością czekają na zorganizowaną, wieczorną imprezę plenerową, by wyruszyć na  „ Nocne poszukiwania Mikołaja”.  

W tym roku pandemia pokrzyżowała wszystkim plany. Jednak pomysłowe i przedsiębiorcze Mamy – Elfy umówiły się na audiencję u Św. Mikołaja.  Przekazały informacje, że dzieci bardzo dużo wysiłku włożyły, by zasłużyć na wymarzone prezenty. Poprzez lekcje online poznały budowę listu, później zgodnie z zasadami poprawnie go zredagowały. Na zajęciach komputerowych wykorzystując program Word i Paint samodzielnie napisały i pięknie ozdobiły swoje listy. Utrwaliły pojęcia: nadawca i adresat i wysłały wiadomość  do Santa Claus w Rovaniemi.

Święty Mikołaj był pełen podziwu dla drugoklasistów. Upewnił się jeszcze, czy dzieci były grzeczne i czy solidnie uczą się zdalnie. Przekazał pracowitym Elfom worek pełen prezentów, które samochodami rozwiozły prezenty, by upragnione paczki trafiły do rąk uczniów.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za wkład i zaangażowanie w podtrzymywaniu tradycji mikołajkowych.                  

                                                                                                  

Alina Citak