jesteś na: Strona glownaPromocja zdrowiaOwoce w szkole

Owoce w szkole

Owoce i warzywa w szkole

     

Nasza szkoła korzysta z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu „Owoce w szkole". Darmowe owoce i warzywa otrzymują  uczniowie klas I – III.

       Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Uczniowie klas I-III bezpłatnie otrzymują:

- świeże owoce,

- świeże warzywa,

- soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

        W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.

     W programie „Owoce w szkole” przewidziane są również działania towarzyszące. Przystępując do programu szkoły organizują działania o charakterze  edukacyjnym, wzbogacającym  wiedzę dzieci na temat owoców i warzyw. Uczniowie klasy III sporządzili surówki z owoców i warzyw sezonowych. W klasie odbyła się degustacja i wybór najciekawszej kompozycji smakowej. Uczniowie wzbogacili swoja wiedzę na temat wartości odżywczych owoców i warzyw.