jesteś na: Strona glownaTym warto się pochwalićKonkurs czytelniczy "Zemsta"

Konkurs czytelniczy "Zemsta"

Podwójne zwycięstwo w konkursie czytelniczym

 

Mówi się, że młodzież nie lubi czytać książek, a już szczególnie lektur, a jeśli to robi, to nie z własnej, nieprzymuszonej woli…. Mamy jednak  w naszej szkole uczennice, które zaprzeczają obiegowym opiniom.

Obydwie są siostrami, w dodatku bliźniaczkami, ponadto uczennicami I klasy gimnazjum, które 11 marca pokonały ponad 80 swoich rówieśników z 30 gimnazjów całego powiatu w konkursie czytelniczym sprawdzającym znajomość „Zemsty” Aleksandra Fredry.

To oczywiście Karolina Gizicka zdobywczyni I miejsca i głównej nagrody oraz Kinga Gizicka, która zajęła II miejsce. Jak same przyznają „Zemsta” bardzo je zainteresowała. Przeczytały ją cztery razy; w tym dwa głośno z podziałem na role. Oprócz tego dwa razy obejrzały wersję filmową zrealizowaną przez Andrzeja Wajdę. Dziewczyny, oprócz dyplomów i niewątpliwej satysfakcji ze zwycięstwa otrzymały cenne nagrody: tablet za I i aparat fotograficzny za II miejsce, a także bogato ilustrowane albumy.

W konkursie świetnie przygotowanym i przeprowadzonym przez nauczycieli  i pomagających im uczniów z Liceum im. Marii Curie Skłodowskiej  w Starym Sączu brała jeszcze udział Agata Olszowska z klasy II b. Co prawda nie zajęła premiowanego miejsca,   ale i jej należą się słowa uznania. Zwycięzcom można jeszcze raz pogratulować,   a  wszystkich zachęcić do czytania książek.

Barbara Owsianka

czytaj więcej....