jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

 

16 grudnia 2014r. 90 uczniów Gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczyło w wycieczce do Krakowa. Celem głównym było obejrzenie spektaklu „Chory  z urojenia” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego oraz zwiedzanie Muzeum w podziemiach Sukiennic.

         Możliwość obcowania ze sztuką w jednym z najwspanialszych Teatrów w Polsce była dla uczniów mocnym przeżyciem. Z podziwem chłonęli atmosferę zabytkowego budynku i uczyli się właściwego zachowania w czasie pobytu w teatrze. Sztuka bardzo spodobała się uczniom a fakt, iż główną rolę grał Andrzej Grabowski jeszcze bardziej ułatwił odbiór dzieła Moliera.

         Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie podziemi Sukiennic. Z ogromną ciekawością uczniowie słuchali przewodnika i aktywnie uczestniczyli w pomiarach i zadaniach z wykorzystaniem multimedialnych urządzeń. Blisko dwugodzinne zwiedzanie muzeum upłynęło w miłej i pouczającej atmosferze. Uczniowie chętnie zadawali pytania starając się jak najwięcej skorzystać z wiedzy podanej w bardzo przystępny i atrakcyjny dla nich sposób.

W godzinach popołudniowych rozpoczęliśmy dalsze zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Ciekawe i mało znane fakty ze znanego nam Krakowa sprawiały, że czas szybko minął i trzeba było wracać.

Z rozmów z uczniami wynikało, że tak niechętnie wybierane przez nich wycieczki do teatru i Krakowa mogą być zajmujące, pouczające i bardzo atrakcyjne, tym bardziej iż całkowity koszt wyjazdu wyniósł jedynie 15 zł. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy.

Zachęcamy do udziału następnych wycieczkach!

M. Jarząb