jesteś na: Strona glownaPromocja zdrowiaWarzywa i owoce w szkole 2014/2015

Warzywa i owoce w szkole 2014/2015

Owoce i warzywa w szkole

     

Nasza szkoła  w tym roku szkolnym kontynuuje program "Owoce i warzywa w szkole" korzystając z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu „Owoce w szkole". Darmowe owoce i warzywa otrzymują  uczniowie klas I – III szkoły podstawowe oraz oddziały przedszkolne.

       Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Uczniowie klas I-III bezpłatnie otrzymują:

- świeże owoce,

- świeże warzywa,

- soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

        W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.

     W programie „Owoce w szkole” przewidziane są również działania towarzyszące. Przystępując do programu szkoły organizują działania o charakterze  edukacyjnym, wzbogacającym  wiedzę dzieci na temat owoców i warzyw.