jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneGłos ma młodzież

Głos ma młodzież

„Głos ma młodzież”

 

Dnia 24 maja przedstawiciele naszego gimnazjum: Natalia Citak, Aleksandra Ptaśnik i Jakub Niemiec z klasy IIIb brali udział w debacie „Głos ma młodzież” przygotowanej przez Zespół Szkół w Gołkowicach pod patronatem Burmistrza Starego Sącza. Spotkanie miało miejsce w kinie „Sokół” w Starym Sączu z udziałem młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z gminy Stary Sącz.

Młodzież miała okazję wypowiadać się na temat budżetu obywatelskiego, wpływie inwestycji rekreacyjno – turystycznych  na aktywność mieszkańców oraz roli lokalnych mediów w życiu mieszkańców gminy.

W debacie uczestniczyli burmistrz - Jacek Lelek, przewodnicząca Rady Miejskiej - Ewa Zielińska, Radny Województwa Małopolskiego, działacz polityczny, rolnik i przedsiębiorca - Stanisław Pasoń, przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki w Starym Sączu - Krzysztof Szewczyk, dyrektor PiM-G Biblioteki Publicznej w Starym Sączu - Maria Sosin.  Na sali zasiadali dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie oraz młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.