jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneGala Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich…”

Gala Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich…”

            Gala Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich…”

 

14 czerwca 2016 roku brałam udział w gali podsumowującej etap wojewódzki VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989". Spotkanie odbyło się w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Zostało zorganizowane przez Małopolskie Kuratorium Oświaty pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Fundacji Armii Krajowej w Londynie.

          Po przybyciu udałam się na salę, gdzie miało miejsce przywitanie gości i przybliżenie celów konkursu. Następnie przedstawiciele trzech grup wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych przedstawili nam historię osób, o których pisali w swoich pracach. Było to bardzo ciekawe i można było dowiedzieć się o bohaterach, którzy zasłużyli się ojczyźnie. Kolejnym etapem była opowieść o Józefie Piłsudskim, podczas której poznawaliśmy dowódcę wojsk polskich uwzględniając jego młodość, wykształcenie, poglądy i politykę. Następnie odbyło się wręczenie zaświadczeń finalistom i upominków w formie książek. Po rozdaniu miało miejsce podsumowanie spotkania i pożegnanie gości.

         Cieszę się, że moja praca konkursowa została doceniona, a wysiłek i trud, jaki włożyłam w przygotowanie jej nie poszedł na marne. Takie osiągnięcie jest wielkim sukcesem, ale także motywacją do dalszych działań.

 

Katarzyna Opoka

klasa Ia Gimnazjum