jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka do Wieliczki

Wycieczka do Wieliczki

Wycieczka do Wieliczki

 

16 czerwca klasa Ia, Ib oraz II Gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Wieliczki. W programie zalazły się m.in.

- zajęcia integracyjne – Bohaterowie wielickich podziemi – zwiedzanie połączone z rywalizacją zespołów, na które została podzielona grupa zaraz po zjeździe zabytkową windą na 135 m pod ziemię. W ramach zajęć uczniowie musieli wykazać się wiedzą o okazach znajdujących się w kopalni, historią kopalni oraz sprawnością fizyczną.

- Zajęcia z geologiem – Skały słone jak sól – zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z właściwościami skał Ziemi wielickiej i niezwykłymi okazami skalnymi i mineralnymi.

- zajęcia z historykiem – uczniowie zapoznali się z Zabytkami w Polsce i na świecie, które zostały wpisane na listę UNESCO

- Zwiedzanie Zamku Żupnego w Wieliczce –Zapoznanie się z wyjątkowymi okazami związanymi z historią wydobywania i przetwarzania soli oraz akcesoriów z tym związanych.

 

Po zwiedzaniu kopalni i Zamku uczniowie mieli okazję wykonać zdjęcia na Rynku Wielickim, które imitują wymiar 3D. Wycieczka była wspaniałą lekcją łączącą treści wielu przedmiotów szkolnych i okazją dla pogłębiania więzi między młodymi ludźmi.