jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneW oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

 

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

 

Czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to okres intensywnych przygotowań. Poprzez realizację tematyki związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci z oddziału 0-1 i 0-2 pogłębiały swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Symbole zbliżających się świąt stały się motywami przewodnimi grudniowych prac plastycznych. Ponadto dzieci z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonywały różnorodne dekoracje świąteczne: lampiony, cekinowe bombki, łańcuchy choinkowe, a także w czasie zajęć z języka angielskiego słynne w całej Wielkiej Brytanii, kartonowe rolki zawierające słodką niespodziankę -christmas crackers.           

Przedszkolaki zrobiły również stroiki z pomarańczy i goździków. Ozdoby te oprócz walorów estetycznych zachwycają przepięknym zapachem. Dzięki zaangażowaniu rodzica – pani Anny Figarskiej -  dzieci miały możliwość dekorowania pierników. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem tworząc różnorodne wzory i kompozycje, a pierniki swym urokiem i zapachem wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Przedszkolaki starannie ozdabiały również kartki świąteczne z życzeniami, które wręczyły rodzicom.                                       

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci chętnie śpiewały kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej zarówno w języku polskim, jak i angielskim, a w czasie wspólnej Wigilii miały okazję zaprezentować swoje zdolności wokalne przed rodzicami.

Miesiąc grudzień z pewnością był miesiącem wyjątkowym i upłynął w miłej, przyjaznej oraz „magicznej” świątecznej atmosferze.

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy zdrowych, pogodnych i wyjątkowych dni w gronie najbliższych.

 

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami.