jesteś na: Strona glownaTym warto się pochwalićSukcesy gimnazjalistów w konkursie z historii

Sukcesy gimnazjalistów w konkursie z historii

Sukcesy gimnazjalistów w konkursie tematycznym z historii

 

         Uczniowie naszego gimnazjum: Filip Jankowski  – kl. I, Aleksandra Kulig – kl. IIa, Kamila Abramczyk – kl. III wzięli udział w konkursie tematycznym z historii  „Prezydentowi Rzeczpospolitej… bezwzględnie będę posłuszny. W 70 rocznicę śmierci Władysława Raczkiewicza Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1939-1947”.

         W ramach dodatkowych godzin pod kierunkiem nauczyciela historii mgr Elżbiety Kosiba uczniowie zdobywali wiadomości z zakresu II wojny światowej. Uczniowie włożyli ogrom pracy w przyswojenie materiału, który w całości wykracza poza program gimnazjum. 24 listopada 2016r. uczniowie przystąpili do etapu szkolnego w formie testu. Na tym etapie uczniowie uzyskali następujące wyniki: Filip Jankowski –kl. I: 75% punktów,  Aleksandra Kulig – kl. IIa: 72% punktów, Kamila Abramczyk - kl. III: 72% punktów i  tym samym zostali zakwalifikowani  do etapu rejonowego.

Na drugim etapie konkursu uczniowie mieli do przygotowania pisemną pracę zgodnie z tematyką, o charakterze twórczym w oparciu o liczne materiały źródłowe. Nauczyciel historii mgr Elżbieta Kosiba przygotowała propozycje tematów prac, ukierunkowała ich działania, a uczniowie stosując się do jej wskazówek i zaleceń, napisali prace.

Filip Jankowski jest autorem pracy „Józef Kustroń - bohaterski generał z sądeckim rodowodem”,  Aleksandra Kulig: „Działalność konspiracyjnych struktur oraz rządu w drodze do wolnej Polski”,

Kamila Abramczyk „Kapelan Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej  ks. Władysław Gurgacz  „SEM”.

Prace napisane przez uczniów zostały ocenione bardzo wysoko i wszyscy na etapie rejonowy uzyskali 75% punktów i  tym samym zostali zakwalifikowani  do etapu wojewódzkiego.

Cała trójka 27 kwietnia 2017r. zmagać będzie się na ostatnim etapie walcząc o tytuł laureata. Uczniowie w formie ustnej będą bronić swoich prac. Za wszystkim trzymamy kciuki.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

 

Elżbieta Kosiba