jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańWolontariat szkolny- działaniaWizyta w Domu Dziecka i Domu Spokojnej Starości w Klęczanach

Wizyta w Domu Dziecka i Domu Spokojnej Starości w Klęczanach

Wizyta w Domu Dziecka i Domu Spokojnej Starości w Klęczanach

W dniu 10.04.2017 r. my Wolontariusze z klas: IIa i IIb Gimnazjum, po lekcjach,  udaliśmy  się wraz z naszym opiekunem p. Zofią Magdaleną Cieślewicz do Klęczan, na spotkanie z osobami starszymi i samotnymi w Domu Spokojnej Starości oraz z wychowankami Domu Dziecka.

W DSS przedstawiliśmy podopiecznym refleksyjną pantomimę o tematyce wielkanocnej i zaśpiewaliśmy kilka pieśni religijnych przy akompaniamencie skrzypiec oraz gitar. Następnie przekazaliśmy dla wszystkich - przeszło siedemdziesięciu osób, zamieszkujących Dom Spokojnej Starości słodkie prezenty (czekolady i ciasteczka) oraz rysunki wykonane, specjalnie dla Nich, przez dzieci z naszej zerówki.  Seniorzy byli bardzo wzruszeni i wspólnie z nami próbowali śpiewać piosenki religijne.

Na koniec zostaliśmy obdarowani gorącymi brawami.

Po złożeniu życzeń świątecznych i czułym pożegnaniu udaliśmy się do Domu Dziecka, który znajduje się naprzeciwko. Spotkaliśmy się tam z grupą siedemnastu podopiecznych tej placówki. Na początek przekazaliśmy im przygotowane prezenty (podkoszulki, soki i słodycze),  Po wzajemnym przedstawieniu się i zwiedzeniu ich domu mieliśmy czas na wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Okazało się, że większość wychowanków Domu Dziecka to uczniowie w naszym wieku, których mieliśmy okazję spotkać podczas wyjazdu do Domu Dziecka rok wcześniej. Zaledwie kilkoro z nich było nam nieznanych.

Widać było, ze nasza wizyta sprawiła im radość. Cieszy nas to, iż znowu mogliśmy spotkać się z nimi i przekazać od nas prezenty.

 

Aleksandra Kulig kl. IIa