jesteś na: Strona glownaProgramy, akcje, projektyProjekt edukacyjny z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

Projekt edukacyjny z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

Projekt edukacyjny z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

 

W dniu 20.04.2017 roku, w budynku Remizy OSP w Przysietnicy odbyły się zajęcia dla uczniów klas IV – VI, podczas  których realizowano projekt edukacyjny  z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi  przypadającego 22 kwietnia.

Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej z nich uczniowie wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez p. Iwonę Szczygieł; pracownika Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Prezentacja dotyczyła  kultury, folkloru, historii i obiektów turystycznych Beskidu Sądeckiego. Uczniowie dowiedzieli się także, jacy sławni ludzie są związani z tym regionem.

Po prezentacji rozpoczęła się druga część zajęć. Uczniowie pracując w grupach wykonywali strój ekologiczny z odpadów i materiałów ekologicznych. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zabrali się do dzieła, którego efekty widoczne są na zdjęciach.

Wiele projektów wykonano na bardzo wysokim poziomie, dlatego jury nie miało łatwej pracy. Przy ocenie pracy pod uwagę były brane: pomysłowość, inwencja twórcza, prezentacja stroju i różnorodność użytych materiałów. Wykonane prace zostały ocenione wg ustalonych kryteriów,  a uczniowie otrzymali za zadanie ocenę cząstkową z zajęć technicznych.

 

                                                                             Krystyna Krężel